HorezuForum

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forumul orasului Horezu


+3
lord1027
JustMeLuiza
Radu
7 participanți

    Cum sa afli ip-ul cuiva pe messenger :D

    Radu
    Radu
    Admin


    Cum sa afli ip-ul cuiva pe messenger :D Empty Cum sa afli ip-ul cuiva pe messenger :D

    Mesaj  Radu Lun Dec 08, 2008 11:15 pm

    Te supara cineva din lista ta de messenger ?
    Vrei sa afli unde sta folosind ip-ul ? Smile)
    Nimic mai simplu.O sa va invat o "jmecherie"

    pasul1 :asigurati-va ca vorbiti decat cu persoana respectiva pe messenger

    pasul2:apasati butonul "Start" apoi "run"

    pasul3:Scrieti cmd --> apasati "enter"--> de regula apare prompterul dos: C:\Documents and
    Settings\userul_tau> )

    pasul4:la prompterul dos scrie: netstat

    pasul5: Cauta urmatorul text: ypager.exe (atentie: uneori numele executabilului este diferit, dar in general incepe cu Y pentru yahoo, sau nu apare deloc) ….sau… TCP calculatorul tau:3447 84.38.123.54:5101 ESTABLISHED













    acum o varianta mai usoara Very Happy
    Puteti folosi programul TCP/IP view
    Ca sa il descarcati dati click pe linkul de mai jos

    http://www.idownload.ro/modules/wfdownloads/visit.php?cid=35&lid=2926



    Pentru intrebari nu ezitati sa postati aici!
    avatar
    JustMeLuiza


    Cum sa afli ip-ul cuiva pe messenger :D Empty sal

    Mesaj  JustMeLuiza Mar Dec 09, 2008 11:57 am

    dapp..deci e foarte tare! lol! o sa incerc...iau sfat de la vecinutzu=)))
    lord1027
    lord1027


    Cum sa afli ip-ul cuiva pe messenger :D Empty Re: Cum sa afli ip-ul cuiva pe messenger :D

    Mesaj  lord1027 Mar Dec 09, 2008 12:20 pm

    dak tot ai spus asta, zi si un program kre sa localizeze bine IP-ul.k am avut numai cacaturi, de ziceau Doar tara
    Radu
    Radu
    Admin


    Cum sa afli ip-ul cuiva pe messenger :D Empty Re: Cum sa afli ip-ul cuiva pe messenger :D

    Mesaj  Radu Mar Dec 09, 2008 2:01 pm

    lord1027 a scris:dak tot ai spus asta, zi si un program kre sa localizeze bine IP-ul.k am avut numai cacaturi, de ziceau Doar tara






    Incearca www.getip.com .scri ip-ul respectic in casuta de la search dai enter si iti afisaza coordonatele exacte Wink
    lord1027
    lord1027


    Cum sa afli ip-ul cuiva pe messenger :D Empty Re: Cum sa afli ip-ul cuiva pe messenger :D

    Mesaj  lord1027 Mier Dec 10, 2008 7:46 pm

    ms:P ramane sa dau o bere drunken
    astyle0392
    astyle0392


    Cum sa afli ip-ul cuiva pe messenger :D Empty DEGEABA.....

    Mesaj  astyle0392 Dum Dec 21, 2008 7:52 pm

    Ati aflat IP-ul.....ati aflat locatia.......deci va ajuta cu ceva?...nu nu cred....mai ales ca IP-ul arata de unde e PROVIDERUL.......deci ......fara rost....... Twisted Evil ....ceva mai interesant va rog..... geek..... study
    lord1027
    lord1027


    Cum sa afli ip-ul cuiva pe messenger :D Empty Re: Cum sa afli ip-ul cuiva pe messenger :D

    Mesaj  lord1027 Dum Dec 21, 2008 10:21 pm

    astyle0392 a scris:Ati aflat IP-ul.....ati aflat locatia.......deci va ajuta cu ceva?...nu nu cred....mai ales ca IP-ul arata de unde e PROVIDERUL.......deci ......fara rost....... Twisted Evil ....ceva mai interesant va rog..... geek..... study
    io zic k dak io imi bat joc de tn in ultimu hal, o sa fi foarte fericit sa afli unde stau k sa-mi faci o vizita neasteptata sau doar k sa afli exact cn sunt
    lord1027
    lord1027


    Cum sa afli ip-ul cuiva pe messenger :D Empty Re: Cum sa afli ip-ul cuiva pe messenger :D

    Mesaj  lord1027 Mier Dec 31, 2008 1:11 pm

    wa, mie nu-mi arata "netstat" nici un ip, doar portu, fa un print screen.
    Nykole
    Nykole


    Cum sa afli ip-ul cuiva pe messenger :D Empty Re: Cum sa afli ip-ul cuiva pe messenger :D

    Mesaj  Nykole Dum Mar 29, 2009 9:53 am

    Si cu toate astea cea mai tare faza ar fi ca sa te enerveze unu rau de tot, apoi sa stai o ora sa te chinui sa ii afli IP si dupa aia sa afli ca e de prin Moldova lol!


    PS: Voi ati auzit de lista de ignore? E cea mai buna... Very Happy
    Bogdan2901
    Bogdan2901


    Cum sa afli ip-ul cuiva pe messenger :D Empty Re: Cum sa afli ip-ul cuiva pe messenger :D

    Mesaj  Bogdan2901 Dum Mar 29, 2009 10:38 am

    Ar fi super tare nyko Laughing

    Da, s-a inventat lista de ignore Wink
    avatar
    Uzeravab


    Cum sa afli ip-ul cuiva pe messenger :D Empty Re: Cum sa afli ip-ul cuiva pe messenger :D

    Mesaj  Uzeravab Dum Sept 13, 2009 6:40 pm

    Daca vrei sa vezi din ce oras e IP-ul gasit: http://viatavirtuala.forumotion.com/Aflare-si-localizare-IP-h3.htm

    Continut sponsorizat


    Cum sa afli ip-ul cuiva pe messenger :D Empty Re: Cum sa afli ip-ul cuiva pe messenger :D

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Sam Mai 18, 2024 10:31 pm